• The Dalton Gang

    The Dalton Gang

    ½

    worst movie ever

  • Emilie Muller

    Emilie Muller

    ★★★★½

    😆

  • Bad Day at Black Rock

    Bad Day at Black Rock

    ★★★★

    💙💙

  • Coffee and Cigarettes

    Coffee and Cigarettes

    ★★★★½

    فكرة رائعة وبسيطة في نفس الوقت 
    في كل بقعة من هذا العالم هناك طاولة وسجائر وقهوة 
    يدور حديث بين الشخصيات في هذا الفيلم ويعتمد على الحوارات في نفس الوقت لا فلاش باك ولا مكان تذهب به الكاميرة خارج هذا المقهى أو المطعم الذي يتم فيه تناول الشجائر والقهوة 
    ستجد ذلك الموسيقي السابق وهو يتحدث عن أيامه وعن صديقه الذي تزوج وأفترقت بهم الطرق أحدهم ترك الموسيقى وأصبح طبيب ناجح 
    أو كهلين بلكنة إيطالية على الاغلب من المافيا وخوف أحدهم من…

  • Warpath

    Warpath

    ½

    if they did a movie about bad films this one will be in the top

  • A Bullet for the General

    A Bullet for the General

    ★★★★½

    🤍

  • The Intern

    The Intern

    ★★★★

    Beautiful

  • American Made

    American Made

    ★★★★

    i love tom cruise so much 
    i could watch every movie he made

  • Inheritance

    Inheritance

    it's like food without salt

  • 100 Rifles

    100 Rifles

    ½

    It's supposed to be a western movie, but I started laughing from the first scene

  • The Dark Valley

    The Dark Valley

    ½

    I finally found a cure for insomnia

  • An Officer and a Spy

    An Officer and a Spy

    ½

    Great for anyone who wants to sleep