Sort by

shona ✨ has logged 28 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
16
Milk

Milk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ydessa, the Bears and etc.

Ydessa, the Bears and etc.

2004
×
Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
Read the review Edit this entry  
08
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
Edit this entry  
07
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ulysse

Ulysse

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Read the review Edit this entry  
02
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry