• Crush

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

  • Kafka for Kids

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Perfect Strangers

  • Squid Game

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

  • karen don't be sad

    ★★★★★

  • Noga Can Fly

    ★★★★★

  • How do Water do

    ★★★★★

  • I Don't Want To Cry Later

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Petite Maman

  • Moxie

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Supernova

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Summer of 85

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Sublet

  • Honeymood

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cheer

  • Sex, Explained

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Living with Yourself

  • Jojo Rabbit

  • Incitement

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker