Sort by

shira has logged 138 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
27
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Supernova

Supernova

2020
×
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
03
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
19
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Edit this entry  
16
Clean Sweep

Clean Sweep

2001
×
Edit this entry  
10
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Tel Aviv Stories

Tel Aviv Stories

1992
×
Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
02
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Crashing

Crashing

2016
×
Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
08
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
27
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
A Great Kid

A Great Kid

1998
×
Edit this entry  
22
Yossi

Yossi

2012
×
Edit this entry  
21
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
Edit this entry  
21
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
15
Skin Deep

Skin Deep

1997
×
Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
02
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
Edit this entry  
01
OPAL

OPAL

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2006
×
Edit this entry