Sort by
  • Oppenheimer

  • The Covenant

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Devotion

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Barbarian

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Rubikon

    ★½

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • The Wall: Climb for Gold

    ★★½

  • Louis C.K.: Sorry

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Freda

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • The Year Before the War

    ★★★★

  • Black Medusa

    ★★★

  • King Car

    ★★★½

  • Bipolar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Buladó

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • Stone Locals - Rediscovering the Soul of Climbing

  • Tenet

    ★★★

  • Extraction

    ★½

  • Kala azar

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Death Inhabits at Night

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Rotpunkt

  • The Outpost

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Adults in the Room

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • My Father, the Bride

    ★★★