Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
North Face

North Face

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Edit this entry