• Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Harpoon

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★