Sort by

shoxrates has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Panty & Stocking with Garterbelt

Panty & Stocking with Garterbelt

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Postal

Postal

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Lego Hero Factory: Breakout

Lego Hero Factory: Breakout

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingdom Hearts χ Back Cover

Kingdom Hearts χ Back Cover

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! God's Blessings on This Wonderful Choker!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! God's Blessings on This Wonderful Choker!

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bleach the Movie: Fade to Black

Bleach the Movie: Fade to Black

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gurren Lagann

Gurren Lagann

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry