lowell has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Confessions of a Brazilian Call Girl

Confessions of a Brazilian Call Girl

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Turning Point

The Turning Point

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Fall

In the Fall

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hebe

Hebe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry