• Spiderhead

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • Come True

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½