• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Great White

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★