Sort by

Z has logged 44 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Void

Void

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Water

Black Water

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and My Dick

Me and My Dick

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry