• Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Our Ladies

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Greed

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vivarium

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Out Stealing Horses

    ★★★★

  • The Report

  • Hail Satan?

  • Vice

  • Outlaw King

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Oklahoma City

  • Free Fire

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Stone of Destiny

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

  • Brokeback Mountain

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

  • Red Dragon

  • Ocean's Eleven

  • The Mummy

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★★

  • The Fugitive

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

  • GoodFellas

  • Heathers

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • Quadrophenia

  • Enter the Dragon

  • The Holy Mountain

    ★★★