RSS feed for shreya
  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • My Friend Dahmer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • The Accountant

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Amanda Knox

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

  • Ghostbusters

  • Nerve

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Hurricane Bianca

  • Me Before You

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • Divines

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • King Cobra

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

  • Don't Breathe

    ★★★★