• Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Major

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Don

    ★★

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★

  • Ashoka Vanamlo Arjuna Kalyanam

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Acharya

    ★★

  • Jersey

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • Beast

    ★★

  • Ghani

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • Bheemla Nayak

    ★★★

  • Valimai

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Aaraattu

  • Dog

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Mahaan

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Hero

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Akhanda

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★