Joshua has logged 15 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Paul à Québec

Paul à Québec

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry