RSS feed for Joshua

Joshua has logged 128 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Touched

Touched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angelique's Isle

Angelique's Isle

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tia and Piujuq

Tia and Piujuq

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meditation Park

Meditation Park

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kayak to Klemtu

Kayak to Klemtu

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Jeremiah Terminator LeRoy

Jeremiah Terminator LeRoy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Edge of the Knife

Edge of the Knife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Les Salopes, or the Naturally Wanton Pleasure of Skin

Les Salopes, or the Naturally Wanton Pleasure of Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharkwater: Extinction

Sharkwater: Extinction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Long Time Running

Long Time Running

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry