• RRR

  • Bhoothakaalam

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

  • Matsya Kaand

  • Jai Bhim

  • Sardar Udham

  • Bhramam

  • Vaazhl

  • Ray

  • Karnan

    ★★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • The Priest

  • Anbirkiniyal

  • Joyful Mystery

  • Drishyam 2

  • Churuli

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • AK vs AK

  • Soorarai Pottru

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★★

  • Bahut Hua Sammaan

    ★★★

  • Halahal

    ★★★★

  • JL50

  • C U Soon

  • Bulbbul

    ★½

  • Paatal Lok

    ★★★★★

  • Bamfaad

  • Kaamyaab

  • Forensic

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ½

  • Ayyappanum Koshiyum

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★

  • Driving Licence

  • Mardaani 2

  • Yeh Saali Aashiqui

    ½

  • Kaithi

  • Eeb Allay Ooo!

  • Cargo

  • Laal Kaptaan

  • Nirvana Inn

  • War

  • Dream Girl

    ½

  • Section 375

  • Jallikattu

  • Chhichhore

    ★★

  • Posham Pa

  • Batla House

  • Mission Mangal

  • Barot House

  • Super 30

    ½

  • Kabir Singh

    ½

  • Unda

  • Virus

    ★★★★

  • Article 15

    ½

  • De De Pyaar De

  • Blank

  • The Tashkent Files

    ½

  • Lucifer

  • Kesari

  • Badla

  • Sonchiriya

  • Total Dhamaal

  • 9

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★½

  • Thackeray

  • Manikarnika: The Queen of Jhansi

  • Uri: The Surgical Strike

  • Simmba

  • Zero

    ½

  • Kadakh

    ★★★★½