• The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Coffee & Kareem

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★