cait has logged 17 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antz

Antz

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry