cait has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry