Mike has logged 29 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Silence

The Silence

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Magnetic

Magnetic

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Washingtonia

Washingtonia

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Edit this entry