shane has logged 354 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Girl

Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strike!

Strike!

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Dick

Dick

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Devil's Pond

Devil's Pond

2003
×
★★
Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Case 39

Case 39

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
22
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Passion

Passion

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
The Ramen Girl

The Ramen Girl

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
RBG

RBG

2018
×
Edit this entry