• Soul

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Saving Zoë

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Marrowbone

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • 1922

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Leatherface

  • Detroit

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • The Vanishing of Sidney Hall

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • Handsome Devil

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Nerve

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Room

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★

  • Circle

    ★★

  • Pitch Perfect 2