Sort by

sicily has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry