RSS feed for Nick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Hog Wild

Hog Wild

1980
×
★★½
Edit this entry  
19
MST3K Track of the Moon Beast

MST3K Track of the Moon Beast

×
Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★
Edit this entry  
17
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Revenge of the Cheerleaders

Revenge of the Cheerleaders

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
Edit this entry  
15
Gimme an 'F'

Gimme an 'F'

1984
×
Edit this entry  
14
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porno Holocaust

Porno Holocaust

1981
×
★★
Edit this entry  
13
Ruby

Ruby

1977
×
★★½
Edit this entry  
12
MST3K Boggy Creek II

MST3K Boggy Creek II

×
Edit this entry  
11
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blood of Dracula's Castle

Blood of Dracula's Castle

1969
×
★★
Edit this entry  
09
The Wax Mask

The Wax Mask

1997
×
★★
Edit this entry  
09
Summer School Teachers

Summer School Teachers

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
Night of 1,000 Sexes

Night of 1,000 Sexes

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Cherry, Harry & Raquel!

Cherry, Harry & Raquel!

1970
×
★★★
Edit this entry  
07
Fatal Termination

Fatal Termination

1990
×
★★½
Edit this entry  
07
W.A.R.: Women Against Rape

W.A.R.: Women Against Rape

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
MST3K Blood waters of Dr. Z

MST3K Blood waters of Dr. Z

×
Edit this entry  
04
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
02
Papaya: Love Goddess of the Cannibals

Papaya: Love Goddess of the Cannibals

1978
×
★★½
Edit this entry  
01
Erotic Nights of the Living Dead

Erotic Nights of the Living Dead

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
The Killer Must Kill Again

The Killer Must Kill Again

1975
×
★★★½
Edit this entry  
31
Lemon Grove Kids Meet the Monsters

Lemon Grove Kids Meet the Monsters

1965
×
★★½
Edit this entry  
31
The Werewolf of Washington

The Werewolf of Washington

1973
×
★★
Edit this entry  
30
MST3K Future War

MST3K Future War

×
Edit this entry  
30
Return from Death: Frankenstein 2000

Return from Death: Frankenstein 2000

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nightmare in Wax

Nightmare in Wax

1969
×
★★
Edit this entry  
26
Giallo in Venice

Giallo in Venice

1979
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Beach Girls

The Beach Girls

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Stewardesses

The Stewardesses

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
MST3K Merlin's Shop of Mystical Wonders

MST3K Merlin's Shop of Mystical Wonders

×
Edit this entry  
23
Date with a Kidnapper

Date with a Kidnapper

1976
×
★★★½
Edit this entry  
22
Venom

Venom

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Zombi 3

Zombi 3

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
MST3K The Girl in Gold Boots

MST3K The Girl in Gold Boots

×
Edit this entry  
19
Guess What We Learned in School Today?

Guess What We Learned in School Today?

1971
×
★★
Edit this entry