• The Northman

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Don vs Lightning

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • WandaVision

  • Mustachio

  • Al-Sit

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • The Last Ferry from Grass Island

  • A Quiet Place Part II

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The King

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • The Size of Things

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Dude

  • I Am Not an Easy Man