• Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Crisis

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★

  • Wild Indian

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Kindred

    ★★★★

  • Come Play

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • Homo ErecTattoos

    ★★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Girl

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Come True

    ★★★★

  • Hunted

    ★★★

  • The Reckoning

    ★★★★

  • Adverse

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Knock Knock

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • The Tall Man

    ★★★

  • Machete

    ★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • Rambo

    ★★★½

  • Hostel: Part II

    ★★★½

  • Grindhouse

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★★½

  • Hostel

    ★★★★★

  • Sin City

    ★★★★★

  • Pauly Shore Is Dead

  • Die Another Day

    ★★★½

  • Cabin Fever

    ★★★★½

  • The Pledge

    ★★★½

  • The Faculty

    ★★★★½

  • Donnie Brasco

    ★★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★★

  • Species

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★½

  • The Doors

    ★★★★★

  • Barfly

    ★★★★★

  • Angel Heart

    ★★★★★

  • The Fly

    ★★★★