RSS feed for sidewalksiren
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yalda, a Night for Forgiveness

Yalda, a Night for Forgiveness

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The 40-Year-Old Version

The 40-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
See You Next Time

See You Next Time

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Wendy

Wendy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Downhill

Downhill

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★
Edit this entry  
05
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Dr. Clitterhouse

The Amazing Dr. Clitterhouse

1938
×
★★★
Edit this entry  
03
Invisible Stripes

Invisible Stripes

1939
×
★★½
Edit this entry  
01
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★½
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Primal

Primal

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry