sid has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake Up Sid

Wake Up Sid

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nani's Gang Leader

Nani's Gang Leader

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombie Reddy

Zombie Reddy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry