Sort by

Siegel has logged 100 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrong

Wrong

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★
Edit this entry  
25
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tiger Hunter

The Tiger Hunter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry