Sort by

Siegel has logged 81 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
9

9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Odds

The Odds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Click

Click

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry