Sort by

Siegel has logged 743 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry