Sort by

Siegel has logged 68 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry