Sort by

Siegel has logged 68 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
medicament

medicament

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Micmacs

Micmacs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rio

Rio

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry