Sort by

Siegel has logged 69 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Precious

Precious

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Machete

Machete

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry