Sort by

Siegel has logged 47 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Judgement

Judgement

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry