Sort by

Siegel has logged 51 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Minyan

Minyan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry