Sort by

sierramalia has logged 249 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Student of the Year

Student of the Year

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry