Sort by

sierramalia has logged 37 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dude

Dude

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Getting There

Getting There

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★½
Read prior review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry