• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Arthur Rambo

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★

  • The Survivor

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Scarborough

    ★★★★

  • Kicking Blood

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Saloum

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½