Sort by

Sifi has logged 440 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Driver

Lady Driver

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Movie Trailers: A Love Story

Movie Trailers: A Love Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl

Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heartbreak Hotel

Heartbreak Hotel

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry