RSS feed for Josh

Josh has logged 466 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★½
Edit this entry  
23
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Edit this entry  
14
Spettacolo

Spettacolo

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Thousand Faces of Dunjia

The Thousand Faces of Dunjia

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★½
Edit this entry  
05
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Saint

Saint

2010
×
★★
Edit this entry  
01
Lucky

Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Swindlers

The Swindlers

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elves

Elves

1989
×
★★
Edit this entry  
25
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bedazzled

Bedazzled

1967
×
★★½
Edit this entry  
24
13 Demons

13 Demons

2016
×
Edit this entry  
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Female Prisoner 1316

Female Prisoner 1316

2004
×
★½
Edit this entry