• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • He's All That

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

  • Tokyo Revengers

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • Hysterical

  • Allen v. Farrow

  • Orphan of autonomy

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Egg Priority

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Horimiya

  • SK8 the Infinity

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • On the Rocks

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Unpregnant

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

  • Dil Bechara

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Great Pretender

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Bulbbul

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Rhubarb

  • Azaadi

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • NightGowns

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Taxi!