Sort by

sihaam has logged 231 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tigger Movie

The Tigger Movie

2000
×
Edit this entry  
30
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
30
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Midori

Midori

1992
×
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
11
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Edit this entry  
11
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Falling

The Falling

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Om Dar-B-Dar

Om Dar-B-Dar

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Someone Great

Someone Great

2019
×
Edit this entry  
26
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Delhi Belly

Delhi Belly

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Food

Food

1992
×
Edit this entry  
14
Parasitic Endeavours

Parasitic Endeavours

2017
×
Edit this entry  
14
Flesh Nest

Flesh Nest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry