Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Voices

House of Voices

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Always, Santa

Love Always, Santa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Survivor

Survivor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Motherland

Motherland

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby

Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
David Bowie: Finding Fame

David Bowie: Finding Fame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alice

Alice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Force of Habit

Force of Habit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flawless

Flawless

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Goddess of Fortune

The Goddess of Fortune

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry