• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Godmothered

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Operation Christmas Drop

  • Love and Monsters

  • Over the Moon

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Feel the Beat

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Unorthodox

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Looking for Alaska

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Last Day of Autumn

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½