Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Thumbtanic

Thumbtanic

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Time

Wheel of Time

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Made for Play: Board Games and Modern Industry

Made for Play: Board Games and Modern Industry

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thinning

The Thinning

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dudes & Dragons

Dudes & Dragons

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Konga TNT

Konga TNT

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
I Survived I Kissed Dating Goodbye

I Survived I Kissed Dating Goodbye

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Plumber

The Plumber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Manborg

Manborg

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heading West

Heading West

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delusions of Grandeur

Delusions of Grandeur

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry