• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Night of the Coconut

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Injustice

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • Inu-oh

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Raging Fire

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • DC Showcase: Blue Beetle

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★½