Sort by

Ryan has logged 288 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry